aloe_foto.jpg
Její blahodárné účinky již znali už starověcí Egypťané, kteří ji využívali především k léčbě poranění. Posléze bylo zjištěno, že její užití je všestranné, a to jak v léčitelství, bylinné medicíně i kosmetice. V současnosti je stále jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin. 
Aloe Vera
Aloe Vera je vytrvalá sukulentní rostlina s růžicí dužnatých ostnitých listů.Může vyrůst až 1m.

    U nás jako pokojová rostlina.Je náchylná na chlad, teplota by neměla padnout pod 5°C, vyžaduje hodně světla.

    Užívá se jako projímadlo,tiší bolest,působí antibakteriálně.Má hojné využití v různých oborech medicíny i v kosmetice.

    Zevně může pomoci při kožných problémech,na rány,popáleniny kůže 


Při větším množství použití Aloe, můžou být některé její látky jedovaté.
Pokud máte Aloe Vera doma, pravděpodobně máte Aloe stromovité, které je v našich podmínkách rozšířené. Na účincích si jsou podobné.
Můj tip pro pěstitele Aloe: v případě drobného poranění stačí utrhnout list a ranku jím potírat, ranka nebude mít tendenci se zanítit a bude se dobře hojit. Taktéž můžete udělat třeba po injekci, u nás máme takto vyzkoušeno po kanilách, kdy mizí rychle i případné otoky, zůstávající ranka po kanile se nezanítí a urychlí se proces hojení.
Aloe pravá se v současnosti  pěstuje v klimaticky vyhovujících oblastech po celém světě. Dužina listů je tvořena bezbarvými buňkami s gelovitým obsahem a je známa svými příznivými účinky, proto se využívá jako doplněk stravy a své místo si našla i v kosmetickém průmyslu.
 
Gel z aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitaminy, minerály, enzymy, polysacharidy a mnoho dalších prospěšných látek. Hodnoty těchto látek však nejsou konstantní a liší se především v závislosti na růstových podmínkách.
 
S čím nám může Aloe Vera pomoci ?
Kromě toho, že je Aloe skvělý antioxidant, pomůže nám s detoxikací organismu, s vylučováním, pomáhá rovnat hladinu cukru a glukozy v krvi, se střevními problémy, s problémy trávící soustavy, také může pomoci při hubnutí, s problematickou pokožkou, při únavě, pomůže posílit imunitu a obranyschopnost organismu ….....
Já  užívám produkty, které se vyrábějí výhradně z Aloe Vera Barbadensis Miller pěstované v BIO kvalitě v přirozeném a neznečištěném prostředí oblasti Jaumave v Mexiku. Rostliny jsou zalévány pouze dešťovou nebo pramenitou horskou vodou bez použití hnojiv, insekticidů nebo herbicidů a nejsou geneticky upravovány.
.


 
05.04.2021 09:08:00
levnyparfem
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one