bylinky.jpg
Bylinky můžeme používat jako koření nebo jako první pomoc při různých neduhách
Pomůžou nám tedy nejen v kuchyni či při zdravotních problémech, ale pomohou také třeba v zahradě a mohou pomoci i více
Věděli jste, že se to ani s bylinkami nesmí přehánět ?
Šalvěj

Šalvěj

Šalvěj
Šalvěj nám velmi dobře okoření maso, ale také se užívá v lidovém léčitelství, a to bud ve formě bylinného čaje, odvaru, koupele či obkladu
Meduňka

Meduňka

Meduňka
Meduňku známe především jako bylinku, ze které si můžeme udělat čaj , třeba na spaní či uklidnění. Ale také ji můžete použít jako koření na masa, zálivky, do nádivek, majonéz, jogurtů, nápojů nebo jako nálev či koupel
jablečný ocet.jpg
Jablečný ocet je velmi oblíbený mezi těmi, kteří chtějí shodit nadbytečná kila, kde je jako podpůrný prostředek, a má také spoustu příznivých účinků pro náš organismus.
ginger-1191927_1920.jpg
Jako bylinka je výbornou prevencí proti chřipce a nachlazení, má také antibakteriální účinky.
kurkuma_2.jpg
Kurkuma,která byla také známá jako " indický šafrán"nebo " žlutý zázvor", je používána nejčastěji jako koření
pepper-1914117_1920.jpg
Když se řekne Pepř, tak si mnozí z nás představí několik druhů pepře - černý pepř, bílý pepř, zelený pepř, barevný pepř - všechny druhy v naší nabídce najdete, ale jaký je v nich rozdíl?
bylinky.jpg
Bylinky jako koření. Některé najdete i v naší nabídce již nyní nebo budeme doplňovat postupně.
čaje.jpg
Jaké bylinky, bylinné směsi či potravinové doplňky bychom neměli vynechat v zimním čase, kdy není moc sluníčka, potýkáme se s únavou, s nachlazením ?
Její blahodárné účinky již znali už starověcí Egypťané, kteří ji využívali především k léčbě poranění. Posléze bylo zjištěno, že její užití je všestranné, a to jak v léčitelství, bylinné medicíně i kosmetice. V současnosti je stále jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin. 
Možná si říkáte, že bylinky jsou rostlinky a nic se Vám nemůže stát, možná máte i svého lékaře, který se o bylinky moc nezajímá a prohlásí, že když je to rostlinné, tak se nic nemůže stát.
Ale, co když je to jinak ? Můžou či nemůžou nám bylinky ublížit?
horse-chestnut-3379501_640.jpg
Když se řekne Kaštan, tak si nejspíše představíte mohutný strom, na jaře s výraznými květy, které mají rády včely a na podzim zase takové ty hnědé kaštany, ze kterých se dá i tvořit. 
Ale věděli jste, že je kaštan i významnou bylinou ?
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one